W piątek, 11 października 2024 r. uczniowie klas ósmych z wychowawczyniami i nauczycielami wyruszyli do Torunia.
Spacer po Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu był doskonałą okazją, by posłuchać opowieści o historii miasta, którą ciekawie przedstawił nam pan dyrektor Marek Sass. Wzdłuż wiślanego nabrzeża roztaczał się piękny widok na miasto – zwłaszcza zabytkowe mury obronne – oraz mosty łączące brzegi Wisły.
O godzinie 12.00 na scenie Teatru Baj Pomorski wystawiony został spektakl pt. „Borowiacki Bryfkarz”. To była sztuka pochodząca z Borów Tucholskich. Zagrali w niej artyści z Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie.
Niecodzienne widowisko zostało wystawione dzięki współpracy aktorek związanych z Bajem Pomorskim z animatorkami pracującymi w GOK-u. Pani Barbara Rogalska odpowiedzialna była za scenariusz,a pani Edyta Soboczyńska wyreżyserowała to widowisko.
Z zapartym tchem oglądaliśmy ten niezwykły spektakl. W przedstawieniu, które nagrodziliśmy gromkimi brawami wzięli udział także nasi starsi koledzy.
A oto refleksje uczniów klas ósmych po obejrzeniu spektaklu „Borowiacki Bryfkarz”...
- Podobało mi się otoczenie i klimat. Piękna, kreatywna scenografia spowodowała, że mogłam poczuć się jakbym była częścią tego spektaklu. Sztuka ukazała jak ważną rolę pełni natura. (Dorota)
- Spodobało mi się, że scenariusz przedstawienia został oparty na faktach, opowieściach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. (Ola)
- Scenografia spektaklu , światła oraz efekty specjalne sprawiły, że czułam jakbym w nim uczestniczyła. (Milena)
- Podobał mi się kontekst przedstawienia – porównanie świata nowoczesnego z odległymi czasami. (Wiktor)
- Po obejrzeniu sztuki zrozumiałam, że mieszkamy w pięknym miejscu i należy to docenić. Nasz rejon ma wiele ciekawych tajemnic i legend. (Zuzia)
- Zrozumiałam, że nie warto spędzać całych dni wpatrzonym w ekran telefonu, ponieważ w tym czasie moglibyśmy zrobić coś ciekawszego. (Julia)
- W dzisiejszych czasach ludzie często nie dostrzegają piękna natury. Przez rozwój technologiczny schodzi ona na dalszy plan. (Fabian)
- Dostęp do internetu nie jest tak istotny jak nam się wydaje. Wizyta u dziadków czy cioci na wsi może być doskonałą alternatywą, żeby sobie odpocząć od obowiązków i spędzić czas z bliskimi. (Nikodem)
- Nieważne gdzie spędzamy czas, lecz z kim. Z ważną dla nas osobą nie nudzimy się nigdy. (Franek)
- Dowiedziałem się o ciekawych miejscach, które znajdują się na terenie Borów Tucholskich. (Dominik)
- Warto doceniać ludzi, ponieważ pod płaszczykiem na pozór nudnej osoby może się kryć bardzo wyjątkowa i inspirująca osobowość. (Magda)
- Po obejrzeniu spektaklu zrozumiałam, że niewiele wiem o swojej małej ojczyźnie i powinnam dowiedzieć się więcej. (Natalia)
- Spodobało mi się, że w spektaklu brali udział absolwenci naszej szkoły. Doskonałym pomysłem było rozgrywanie akcji na całej sali teatru, ponieważ nigdy nie byliśmy do końca pewni, z której strony wyjdzie dany aktor. (Sandra)
- Warto było obejrzeć sztukę teatralną, ponieważ poznaliśmy słowa wywodzące się z naszej gwary oraz legendy. Oglądałam ją z zainteresowaniem. Z chęcią obejrzałabym dalszą część. (Maja)
Zdjęcia nr 1-9 dzięki uprzejmości Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie.